امروز: پنجشنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
از کنکور چه خبر؟
صفحه اصلی / بیوگرافی و آثار بزرگان گرافیک / بیوگرافی حسن نادرعلی و آثار زیبای او
بیوگرافی حسن نادرعلی و آثار زیبای او
بیوگرافی حسن نادرعلی و آثار زیبای او

بیوگرافی حسن نادرعلی و آثار زیبای او

حسن ناد علی
حسن ناد علی

حسن نادرعلی در سال ۱۳۴۳ خورشیدی در خوی دیده به جهان گشود، کودکی و نوجوانی را در آن شهر زیبا سپری نمود و به علت اشتیاق فراوانی که به فراگیری اصول نقاشی داشت، راهی تهران شد و مدت چهارسال از محضر استادانی همچون: استاد رحیم نوه سی و استاد مرتضی کاتوزیان بهره مند گردید.

سپس به مطالعه در آثار نقاشان اروپایی و بازدید از موزه های ایران و اروپا پرداخت و سبکهای رئالیسم و امپرسیونیسم را بهترین شیوه برای ادامه کار خود تشخیص داد. آنگاه به دامن طبیعت پناه برد و به ثبت لحظه های بکر و زیبای پارکهای تهران و روستاهای لواسانات کوچک و بزرگ از جمله: ایگل، کلوگان، آهار، زایگان، و حوالی میگون، فشم و شمشک پرداخت و آثاری ماندگار بوجود آورد.

در مناظر او طبیعت، زیبا و بیکران ترسیم می شود. با ابرهایش تلاطم و فوران شادی و گستره ی فراغت خود را نشان می دهد و در رودهایش نماد انسان تاریخی جریان حرکت بی پایانش را سکون و نرمش و شتاب می بخشد. در کوههایش وقار و پایداری می یابد و در دشت هایش عشق را به تمامی آنچه در آغوش می گیرد آشکار می سازد قلم موی او سریع و پرمهارت رنگها را کنار هم می نشاند، نور را میان رنگها آشکار می سازد و سایه را در حواشی سامان می دهد. او نقاشی پرشور و پر تحرک است که آینده ای روشن پیش روی خود دارد.

 

 

بخشی از آثار او عبارتند از:

 

عالی قاپو اصفهان

خیابان ناصر خسرو

کوچه مروی

برای مشاهده تصاویر زیر در ابعاد بزرگتر، بر روی آن ها کلیک کنید.

منبع: وب سایت شخصی حسن نادر علی

حسن نادرعلی در سال ۱۳۴۳ خورشیدی در خوی دیده به جهان گشود، کودکی و نوجوانی را در آن شهر زیبا سپری نمود و به علت اشتیاق فراوانی که به فراگیری اصول نقاشی داشت، راهی تهران شد و مدت چهارسال از محضر استادانی همچون:…

امتیاز کلی

امتیاز شما؟

لطفا با ثبت امتیاز، مطلب را محبوب کنید.

User Rating: ۴.۹۸ ( ۲ votes)
۰
برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره محصول کلیک کنید

درباره ی امیررضا

امیررضا مقدم،دانشجوی رشته موسیقی ایرانی در دانشگاه هنر تهران هستم. به ارسال بی رویه مطالب اصلا علاقه ندارم و در فکر تشکیل تیم قوی برای ارسال مطالب وب سایت هستم.

۳ نظرات

  1. خیلی جالب بود. مرسییییییییییییییییییییییییی

  2. کاش استاد اخلاقش هم خووب بوود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *